Auto detailing

AutoDetailing

To proces, mający na celu przywrócić i zachować salonowy wygląd samochodów oraz innych pojazdów przez wiele miesięcy. Zabiegowi kompleksowego oczyszczania, odnowy i zabezpieczenia poddawane są niemal wszystkie elementy karoserii i wnętrze.

Niebywale istotnym a zarazem najbardziej obszernym zagadnieniem detailingu, jest proces maszynowej korekcji lakieru. Dzięki któremu bez konieczności ponownego lakierowania, możemy pozbyć się rys, zmatowień i innych śladów eksploatacji. Po zabiegu renowacji, lakier zostaje trwale zabezpieczony przed utratą połysku.

autodetailing-6

Pierwszy etap, jakim jest przygotowanie podłoża do nałożenia warstwy ochronnej odgrywa kluczową rolę. Bez odpowiedniego przygotowania efekt końcowy nie będzie trwały i godny zachwytu.

KROK 1 „Mycie”

Pierwsza czynność, to dokładne mycie całego pojazdu. Brzmieć to może banalnie, natomiast usługi powszechnie oferowane na myjniach, skupiają się na usunięciu widocznego brudu w jak najkrótszym czasie. Stosowane są w tym celu agresywne akcesoria oraz środki chemiczne, które niszczą i rysują lakier. Wraz z brudem usunięte zostają ochronne woski. Wyjałowiona powierzchnia matowieje i staje się narażona na szkodliwe czynniki atmosferyczne oraz stopniową degradację.

Natomiast, mycie detailingowe minimalizuje powstawanie uszkodzeń. Przy użyciu odpowiednich akcesoriów, kosmetyków i profesjonalnej chemii, o obojętnym współczynniku pH, w bezpieczny sposób usuwamy zabrudzenia.

KROK 2 : GŁĘBOKIE OCZYSZCZANIE”

Nawet dokładne mycie nie usunie przyspojonych – wtopionych w lakier cząstek brudu takich jak: szczątki owadów i asfaltu, zabrudzeń organicznych i opiłków metalu z tarcz hamulcowych. Aby je bezpiecznie usunąć przeprowadza się proces Dekontaminacji. Podczas tej operacji usuwane są zanieczyszczenia, które na pierwszy rzut oka nie był widoczne, natomiast dokładnie je widać na np. zużytej glince. Powłoka ochronna (np. wosk), nałożona na nieprzygotowaną powierzchnię, przykryłaby te zanieczyszczenia i jeszcze bardziej utrwaliła je w lakierze. To bardzo istotny etap w całym procesie przygotowywania podłoża do renowacji i nakładania powłoki ochronnej.

KROK 3: „SUSZENIE”

Po usunięciu luźnego brudu oraz głęboko osadzonych zanieczyszczeń, nadszedł czas na dokładne suszenie karoserii. Sprężonym powietrzem wydmuchujemy zalegającą wodę ze szczelin i zakamarków, a wysokiej jakości ręcznikami z mikrofibry, zbieramy wodę z dużych powierzchni. W ten sposób minimalizujemy ryzyko porysowania lakieru i zapobiegamy powstawaniu zacieków po cząstkach mineralnych zawartych w wodzie.

 

KROK 4 „INSPEKCJA”

Po zakończeniu czyszczenia i suszenia karoserii, rozpoczynamy ocenę stanu powłoki lakierniczej. Ekspertyza pozwala określić w jakiej kondycji jest lakier. Defekty takie jak: rysy, oksydacja i hologramy, najlepiej widoczne są w świetle słonecznym. Dlatego posługujemy się specjalną lampą imitująca promienie słoneczne. Następnie używamy mikroskopu z powiększeniem 100 krotnym do dokładnego przyjrzenia się większym rysom. Weryfikujemy ich głębokość i oceniamy czy uda się je usunąć w procesie polerowania. Ostatnim etapem jest pomiar grubość lakieru. Moment ten decyduje o przebiegu i wynikach dalszej pracy…

Tysiące owalnych rys, przypominających nici pajęczyny, wżery i przebarwienia, to powszechne defekty lakieru. Powstają one najczęściej przez zalegający bród i niewłaściwe mycie np. w myjniach automatycznych. Defekty lakieru, widoczne są szczególnie w słoneczne dni. Wtedy gdy najbardziej zależy nam na ładnie wyglądającym samochodzie. Niestety w promieniach słońca lub przy jasnym oświetleniu np. na stacji benzynowej, rysy szpecą auto najbardziej.

KROK 5 „KOREKCJA LAKIERU”

Celem zabiegu korekty lakieru, jest trwałe usunięcie defektów, które powstały podczas eksploatacji. Dzięki niemu można osiągnąć niesamowity efekt połysku, który może przewyższyć wyglądem auta salonowe. Warunkiem jest jednak aby zabieg ten, przeprowadzony był profesjonalnie. W przeciwnym razie efekt końcowy może być odwrotny, a w najgorszym przypadku konieczna będzie naprawa lakiernicza.

Powierzając auto w celu przeprowadzenia kompleksowego zabiegu Detailingu, musisz być pewny, że oddajesz pojazd w ręce profesjonalistów.

 

KROK 6 „DŁUGOTRWAŁE ZABEZPIECZENIE”

Proces usuwania rys, przywrócił lakierowi salonowy połysk. Tak przygotowana powierzchnia gotowa jest na aplikację powłoki ochronnej. Nada ona szkliste wykończenie i trwałą ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Elementy takie jak: karoseria, felgi, szkło, plastik i guma, zostaną zabezpieczone przed stopniowym starzeniem się.

Ponad to, powłoka ochronna znacznie ułatwia pielęgnację pojazdu w przyszłości. Mycie staje się łatwe i bezpieczne. Zanieczyszczenia nie przywierają do zabezpieczonej powierzchni. Zaawansowane powłoki w NANO technologii gwarantują, że zachwycający wygląd pojazdu utrzyma się przez długi czas.

Wnętrze

Nie mniej czasu i uwagi poświęcamy dopieszczając elementy wnętrza pojazdu. Komfort podróżowania zależy głównie od stanu tapicerki i jej innych elementów. Bezwzględną czystość zapewnimy stosując trzy-etapowy proces rewitalizacji, składający się z dogłębnego oczyszczenia, odżywienia i zabezpieczenia całego wnętrza. Pranie i impregnacja tapicerki materiałowej, regeneracja i konserwacja tapicerki skórzanej, odżywienie elementów plastikowych i gumowych, sprawia, że nawet zaniedbane wnętrze może znów wyglądać i pachnieć jak nowe.

autodetailing - salonowe wnętrze pojazdu

Każdy element po dogłębnym oczyszczeniu jest zabezpieczany powłoką z filtrem SPF 40. To daje 100% ochrony przed negatywnym wpływem promieni słońca, blaknięciem, przebarwieniami i pękaniem oraz w znacznym stopniu przed wnikaniem brudu w głąb materiału.

Zabiegowi czyszczenia i zabezpieczenia poddawane są również  dachy cabrio oraz szyby pojazdu. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii, woda jest odpychana od zabezpieczonego materiału. Nano powłoka, zapewnia samoczynne odprowadzanie kropel deszczu i zanieczyszczeń. Znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Podstawowym założeniem naszej pracy, jest wykonywanie tych wszystkich czynności ze szczególną starannością i dbałością o detale. W zależności od zakresu prac, usługa pochłania od kilku godzin do kilku dni. Wyjątkowość naszych usług polega na tym, że pojazdy po wykonanej usłudze, mogą wyglądem przewyższać te fabrycznie nowe.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ Auto Detailing?

 

  • Lakier twojego samochodu uzyska niespotykany połysk i głębię koloru,
  • Profesjonalnie zabezpieczona powierzchnia jest odporna na przywieranie brudu,
  • Bieżąca pielęgnacja staje się szybka, łatwa i bezpieczna,
  • Pojazdy pielęgnowane przez profesjonalnych detailerów, wyglądają jak nowe przez cały okres eksploatacji,
  • Gwarantowany wzrost wartości pojazdu,
  • Satysfakcja z pięknie wyglądającego wozu i przyjemność podróżowania nim.

Powierzając samochód w nasze ręce, możesz być pewny, że zajmą się nim profesjonaliści, dla których praca jest życiową pasją.